Wizyta Pana pszczelarza w przedszkolu.

Dziś w przedszkolu odwiedził nas pszczelarz Pan Michał Drężek, który zaprezentował nam swoją niezwykłą pasję, którą jest pszczelarstwo. W bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół, wykonywanej przez nie pracy i ich znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć prawdziwe pszczoły w małym szklanym ulu, przyrządy pszczelarza (ul, kombinezon pszczelarski, ramki na których pszczoły składają miód, podkurzacz) wytworzony przez pszczoły wosk i posmakować miodu. Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa oraz umożliwiło kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Michałowi za ciekawe spotkanie z dziećmi i wprowadzenie w tajniki zawodu pszczelarza.
Relacja 2018-04-16, 18:35 | autor: Anna Sadłowska