Wycieczka do Leśniczówki w Myszyńcu.

W piątek 20 października wybraliśmy się z wizytą do Leśniczówki w Myszyńcu. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z panem Leśniczym, który zwrócił uwagę dzieci na właściwe zachowanie podczas pobytu w lesie. Oprowadził nas po szkółce leśnej, w której obejrzeliśmy rosnące sadzonki drzew. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób leśnicy opiekują się młodymi drzewkami i co się z nimi dzieje, kiedy urosną. Później zwiedziliśmy salę edukacyjną, a w niej obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną na temat leśnych mieszkańców oraz odgadywaliśmy odgłosy wydawane przez zwierzęta.
Na koniec pan Leśniczy przygotował dla nas ognisko.Jak na prawdziwym ognisku nie mogło zabraknąć pieczonej kiełbaski. Był to mile spędzony czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Relacja 2017-10-22, 19:49 | autor: Anna Sadłowska